Periyodik Durum İzleme

Titreşim Analizi

Titreşim analizi veya sektörde bilinen ismiyle vibrasyon analizi döner ekipmanlarda (motor, pompa, fan, dişli kutusu, redüktör, türbin vb) meydana gelen balanssızlık, hizasızlık, rulman arızası, yatak hasarları, rezonans ve bunun gibi pek çok arızanın tespiti için kullanılan en yaygın ve etkili yöntemdir.

Detaylı Bilgi

Termografi

Neredeyse her arıza mekanizmasında büyük ve yıkıcı hasar öncesi ısı artışı meydana gelir. Termografi termal performansın ve sıcaklık farklılıklarının analiz edilebildiği en güvenli ve maliyet-etkin yöntemdir. RI-SE bünyesindeki sertifikalı termografi uzmanları ile tehlikeli ve büyük masraflara yol açabilecek arızaları erken aşamada analiz edip raporlayabilmektedir.

Detaylı Bilgi

Ultrasonik Testler

Ultrasonik bölgede yapılan ölçümler ile pek çok hasarı erken aşamada tespit edebilirken, enerji verimliliğine büyük zararı olan hava ve gaz kaçakları bulunabilir. Ultrasonik testler endüstride genellikle basınçlı hava kaçaklarının tespiti için kullanılmaktadır. Hızlıca gerçekleştirilen testlerin ardından size sunulacak rapor sayesinde enerji verimliliği çalışmalarınızı bir üst boyuta taşıyabilirsiniz. 

Detaylı Bilgi