NEST i4.0

Dokümanlar pdf

NEST i4.0

NEST, döner ekipmanların kondisyonunun izlenmesiyle bakım aksiyon planlanması yapmanıza yardımcı olan kestirimci bakım yazılımıdır. Veritabanı oluşturmadan raporlama adımına kadar kullanıcı dostu bir arayüz tasarlandı. Otomatik makine ağacı kurulumu, yönlendirmeli analiz ve otonom raporlara erişim kolaylığı öne çıkan özelliklerdir. Kablosuz sensörlerden toplanan ve Accurex™ gibi Yapay Zeka sistemleri aracılığıyla işlenen veriler, sizlerin kestirimci bakım raporlarını oluşturmanızı kolaylaştırır ve hızlandırır. Esnek yazılım mimarisi sayesinde birden fazla fabrikanın tek bir bulut arayüzünde görüntülenmesine izin verir.

 

Büyük Veriye Hızlıca Erişin

NEST i4.0 yazılımı, döner ekimpanların bakım ve yönetim süreçlerine dahil olan tüm çalışanlar için sade anlaşılır ve otonom gösterge ve raporlar sunar. Kolay anlaşılılır ve tüm durumu özetleyen görseller, varlıkların kondisyonu hakkında bilgiyi hiç titreşim analiz bilgisi dahi olmayab personellerin ve en yetkin titreşim analistlerinin kullanımına sunar. Raporlara, sıradan bir internet bağlantısı aracılığıyla dünyanın her yerinden anında erişilebilir.

 

 

Otonom Makine Ağacı

Kestirimci bakım sürecinin en yorucu ve sıkıcı işlemi döner ekipmanların makine ağaçlarına işlenmesidir. Ancak NEST i4.0'ın size sunduğu otonom makine ağacı oluşturma özelliği sayesinde bu işlem çok daha hızlı ve hataya yer vermeden yapılabilmektedir. Tek yapmanız gereken "sürükle bırak" aracı yardımıyla makine dizinlerini oluşturmak ve kinematik bilgileri (motor gücü, devir vb) tanımlamak. Ardından NEST i4.0 bu bilgiler ışığında ölçüm görevlerini otomatik şekilde oluşturacaktır. Bu yapılandırma sayesinde Accurex™ otomatik analiz aracını hataya yer bırakmadan kullanabilirsiniz. Hiç titreşim bilgisine sahip olmasanızda en kritik ekipmanlarınız için gerekli tüm ölçüm rotaları dakikalar içerisinde kullanıma hazır olacaktır.

 

Analiz Sürecinize Tam Destek 

NEST i4.0, piyasada bulunan en verimli titreşim analiz yazılımıdır. Tüm geleneksel analiz araçlarına ek olarak, kullanıcılar, Sağlık Matrisi ekranı, Bearing Defect Factor™, düşük hızlı ekipmanlar için Shock Finder ™, HarmoniX™ indeksi ve Accurex ™ Yapay Zeka motoru gibi yenilikçi araçlar sayesinde analizlerinizde sizi doğru noktalara yönlendirir. Analist modülünde ayrıca birleştirilmiş spektrum ekranı, dairesel zaman sinyali, patent aşamasındaki bode elips, şelale grafikleri, orbit grafikleri gibi ileri seviye analiz araçları kullanılabilir. Böylece en deneyimsiz kullanıcılardan en deneyimli titreşim analistlerine kadar herkes makine sağlığı hakkında gerekli bilgilere tek yazılımdan erişebilir. 

 

NEST DASHBOARD ile Online İzleme

Günümüzde tesislerin güvenilirliğinin ve karlılığının arttırılması için veriye dayalı kararlar almak öncem arz ediyor. Nest i4.0 yazılımı bulut sistemlerine entegre olabilmesi sayesinde dünyanın ve ülkemizin farklı noktalarındaki fabrikalarınızdan elde edilen verileri merkezi bir yazılımdan takip edebilirsiniz. Ayrıca NEST Dashboard arayüzü ile tüm varlıklar, bir veya daha fazla uzak bölgeden ve Falcon, Eagle veya MVX gibi farklı veri kaynaklarından gelen verilerle tek bir arayüz aracılığıyla uzaktan izlenebilir. Siber güvenlik açısından yeni BT gereksinimleriyle tam uyumlu olan NEST Dashboard, merkezi izleme mimarisi için idealdir ve herhangi bir internet bağlantısı ile telefon tablet ve bilgisayardan kolayca ulaşılabilir. Döküman İstek Formu

Formu atla