FALCON

FALCON üst seviye titreşim veri toplama ve analiz cihazıdır. Çeşitli ve opsiyonel modüller ile yerinde balans, hızlanma / yavaşlama, frekans analizi, modal test/ODS  ve daha fazlasını gerçekleştirmek için ihtiyacınıza göre şekillendirilebilir.

Gerekli tüm özelikler bir arada

 • Falcon, yapay zeka destekli Accurex algoritması ile makinenin durumu ve olası arızalar hakkında makine başında anında sonuç verebilir
 • Dokunmatik ekran ve kullanıcı dostu arayüz
 • Üç eksenli kablosuz sensör ile tüm yönlerden senkron, hızlı ve güvenli ölçüm
 • Hızlı titreşim ölçümü ve analizi: Üç eksenli sensör ile her yatağın ölçülmesi ortalama 8 saniye sürer!
 • Dört farklı opsiyon tercih edebilir ve daha sonra üst modellere geçebilirsiniz: Essential, Smart, Expert ve Ultimate
 • Dahili stroboskop ile makine devrini ölçebilir ve kaydedebilirsiniz.
 • Dahili lazer pirometre ile yatak sıcaklıklarını ölçebilirsiniz.
 • Dahili kamera ile barkodları okuyarak ölçüm noktalarını hızlıca ve kolayca bulabilir, raporlarınız için fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • Senkron 4 kanal ile 102.4 kHz örnekleme frekansı ve 80 saniyelik ölçüm süresi
 • Ex-proof alanlar için ATEX Zone II sertifikalı versiyonu mevcuttur. 

 

AccurexTM otomatik analiz modülü

FALCON, kestirimci bakımın avantajlarından anında yararlanmanıza izin verir: Accurex ™ otomatik teşhis modülü, ilk ölçümde sonuç verir. Algılanan arızalar, ölçüm alınır alınmaz kullanıcıya sunulur ve yatak yağlama, sıcaklık kontrolü gibi ilave testlere yönlendirerek teşhisinizi daha güvenilir kılmanıza olanak sağlar. 

ISO 10816 standardı ve ACOEM'in 30 yılı aşkın deneyimine dayanan FALCON’un yerleşik otomatik teşhis modülü güvenilir sonuçlar sağlar. Tesisinizde yüzlerce kritik ekipman olabilir ancak Accurex sayesinde tesininizin genel durumu hakkında ve hangi ekipmanları daha dikkatli analiz etmeniz gerektiğini hızlıca anlayabilirsiniz. Tespit edilen her arıza seviyesi, makinedeki konumu ve güven aralığı(patent beklemede) ile birlikte sunulur.

 

 

AccurexTM otomatik ölçüm kurulumu

FALCON herkesin emrine amade. Veritananınız sizin gözetiminizde hızlıca ve otomatik olarak gerçekleştirilir ve size sadece ölçümleri almak ve sonuçlara göre bakım aksiyonları almak kalır. Ölçüm yapılandırması ve veritabanı oluşturma işlemi, Nest i4.0 kullanıcı dostu masaüstü yazılım aracılığıyla makinenin etiket bilgilerini girmeniz ardından yazılım tarafından otomatik olarak ve hızlıca gerçekleştiriliyor. Bir zamanlar sıkıcı olan işler artık gerçek çocuk oyuncağı.  Eklenecek tüm titreşim ölçümler; ISO 10816 hız top. değer, ivme top. değer,  Bearing Defect Factor ™, yüksek çözünürlüklü FFT, zaman dalga formu ve özelleştirilmiş parametrelerin eklenmesi yalnızca birkaç tıklamayla ve tüm veri tabanında yapılabilir. Bir veritabanı oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

 

Kolay Ölçüm

Kablosuz üç eksenli sensör ve gerçek zamanlı veri işleme yetenekleri sayesinde, titreşim ölçüm süreleri çok kısalır. En yüksek kalitede titreşim verileriyle X Y ve Z yönlerinden ölçüm almak toplam 8 saniye sürecektir. Tesis ve makine fotoğraflarının kullanımıyla, bir rotadaki makinelerin bulunması hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ölçüm teknisyeni, FALCON’un geniş, renkli ve dokunmatik ekranında tesisin üst görünümünden makinedeki sensör konumuna doğru adım adım ilerler veya barkod okuma sistemi sayesinde ölçüm noktasını rota ile hızlıca ilişkilendirebilir. 

 

 

Güvenilir Tasarım  

Falcon en zorlu ortamlarda endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır. 

 • ATEX Zone 2 sertifika
 • IP 65 koruma
 • 1.2 metreye kadar düşmelere dayanıklı

FALCON, iş eldivenleriyle dahi kullanılabilen büyük ve renkli bir dokunmatik ekrana, daha kolay kullanım ve darbelere karşı koruma için kauçuk kılıfla birlikte sunulur. Kablosuz sensörü sayesinde, kullanıcılar sensör ile cihaz arasında 10 ila 20 metre arasında güvenli bir durumda çalışabilir. Ölçümler koruma kapakları veya kapıların arkasında yapılabilir. Böylece sıcak ve tehlikeli ortamlarda kolaylıkla ölçümler alabilirsiniz. 
 

Çok Yönlü İletişim

Falcon ihtiyacınız olabilecek tüm iletişim modüllerini bünyesinde barındırır:

 • Kablosuz sensör ile Wi-Fi haberleşme
 • USB, eternet, internet veya Wi-Fi ile veri gönderme ve alma
 • E-mail ile uzaktan rota gönderme veya alma
 • Bulut sistemlerine erişim ve haberleşme

FALCON veri toplama ve titreşim analiz cihazı, verileri NEST i4.0 yazılımına iletir.  Böylece veriler depolanabilir, analiz edilebilir ve raporlar otomatik olarak yayınlanabilir.

 

Farklı FALCON opsiyonları 

 Döküman İstek Formu

Formu atla