Uzaktan ve Uzun Süreli İzleme

Çok kanallı analizörlerimiz ve titreşim, deplasman, takometre, tork sensörleri ve kontrol sistemlerinizden alacağımız proses verilerinizin kombinasyonu ile ekipmanlarınızın kondisyonunu uzun soluklu takibi RI-SE’ın sizlere sunacağı bir başka servistir. Böylece anlık titreşim ölçümleri ile ölçülemeyen, prosese bağlı ve rassal zamanlarda meydana gelen olayların titreşim ölçümü ile tespiti mümkün olacaktır. Ölçülen veriler “RI-SE Durum İzleme Merkezi”ne GPRS ile aktarılacak ve mühendislerimiz ekipmanlarınızın durumunu anlık takip ederek meydana gelen olayları raporlayacaktır.

 

Makineleri Uzun Süreli İzlemenin Faydaları

  • Makinelerinizde periyodik ve sürekli olmayan, belirsiz zamanlarda orataya çıkan titreşim problemlerini portatif titreşim ölçüm cihazları tespit edemezsiniz. Mutlaka uzun süreli ve sensörlerden sürekli ölçüm alan bir sistem ile durum izlenmeli ve takip edilmelidir. 
  • Makineleriniz farklı çalışma koşullarında (yük, devir vb) farklı titreşim karakterleri üretiyor olabilir. Bu durumları ortaya koymak için makinelerde sürekli ve uzun soluklu ölçümler alınmalı ve bu ölçümlerin proses parametreleri ile ilişkilendirilmesi gerekmektedir.