Fixturlaser NXA Pro

Dokümanlar pdf

Fixturlaser NXA Pro ile standart yatay ve dikey şaft hizalama uygulamalarına ek olarak alışılmışın dışındaki hizalama uygulamaları da emek ve zamandan tasarruf edilerek gerçekleştirilebilir.

Kullanıcı arayüzünün yalnızca evrensel renkler ve kolay anlaşılır sembollerden oluşması, konuyu bilen herhangi bir kullanıcının hizalama işlemini başarıyla gerçekleştirmesini amaçlamaktadır.

 

NXA Pro modelini diğerlerinden ayıran nedir ?

  • Ekran ünitesindeki jiroskoplar sayesinde kullanıcının ekipman başındaki pozisyonuna göre ekran görüntüsünün değistigi interaktif üç-boyutlu görüntüleme ile işlem sırasında olası kafa karışıklıkları ortadan kaldırılabilir.
  • Kaplin ayarı sırasında civarda çalışan diğer iş makinalarından gelebilecek titreşimlerin ölçüm ve işlem kalitesine olan etkileri de düşünülmüş ve tekrarlanabilirlik testi ile güvenilir bir şaft hizalama işlemi hedeflenmiştir.
  • Makina üreticilerinden temin edilemeyen ısıl genleşme değerlerinin tayini de yine NXA Pro ile mümkün hale gelmektedir. Böylece cihaz ekipmanın optimum çalışma koşullarında tam hizalı çalışması için gerekli hesaplamaları yaparak kullanıcının hesap ve işlem yükünü hafifletiyor.
  • Peş peşe sıralanmış ekipman şaftlarının ek bir donanım gerektirmeden, tek bir ölçüm ile hizalanmasını mümkün kılan sıralı makinalar özelliği ile hizalama işlemlerine başlamadan hangi ekipmanların bağlantı ayaklarının referans olacağı seçilerek olası tüm sonuçlar öngörülebilir, arzu edilen çözüm kolayca uygulanabilir. 
  • H-tipi ara şaftlı kaplin uygulamalarıyla, ara şaftın her iki ucunda bulunan kaplinlerdeki açısal kaçıklıklar ayrı ayrı saptanabilir ve gerekli çözüm prosedürü kısa sürede uygulanabilir.
  • Kardan şaftı yazılımı ve ek bir bağlantı fikstürü ile kardan tipi bağlantılarda da hizalama yapmak son derece kolay bir uygulamaya dönüşüyor.

 Döküman İstek Formu

Formu atla