Fixturlaser NXA Ultimate

Adı Her Şeyi Anlatıyor!

NXA Ultimate ile makinelerinizin kapsanması gereken her türlü açıyı ele aldınız. Geometrik uygulamaların yanı sıra şaft hizalama uygulamalarını da içerir, bu nedenle adından da anlaşılacağı gibi nihai bir ölçüm aracıdır.

 

Optimum Çalışma Koşulları için Nihai Ölçüm Aracı

Şaft hizalama ve geometri uygulamalarının bir karışımı ile makinenizin çalışma durumunu koruyorsunuz. Düzenli bakım kontrolleri veya yeni makine kurulumları, ihtiyacınız olan her şeye NXA Ultimate'da sahip olursunuz.

 

Makine gerçekten kurulmadan önce makine temellerinin herhangi bir düzlük hatası açısından kontrol edilmesi gerekir, dolayısıyla düzlük uygulaması. Ve kurulduktan sonra makinenin hizalama durumu ölçülmelidir. Her şeyin mükemmel şekilde hizalandığı doğrulandığında, makinelerin optimum çalışma koşullarını da sağlayabilirsiniz.

 

Mil hizalaması

NXA Ultimate, çoğu durumda endüstride ilk olan işlevler ve yetenekler sağlayan teknolojiyle birlikte gelir, örneğin:

 

Ultra yüksek çözünürlüklü çözünürlüğe sahip CCD dedektörleri.

Bluetooth'lu yeni sensör birimleri, endüstrinin en kompakt birimleridir, ancak 30 mm'lik bir dedektör yüzeyi ve çizgi lazerleri içerirler.

OmniView™ özelliği, ekran ünitesindeki yerleşik jiroskop (6 eksenli MEMS Atalet Hareketi Sensörü) sayesinde ekran görüntüsünü kullanıcının bakış açısından göstermek için hem kullanıcının hem de makinenin konumunu takip eder.

Sensör ünitelerindeki yerleşik jiroskop sayesinde, şaft hizalaması yapılırken sensörlerin konumunu hem dikey hem de yatay yönde ve aradaki herhangi bir eğimi takip edebilme. Böylece, 180° şaft dönüşü yapmanın mümkün olmadığı dikey olarak monte edilmiş makinelerde şaft hizalaması yapabilirsiniz.

Mükemmel güç yönetimi – tek şarjla 10 saat.

OMNIVIEW™ – Ekranı kullanıcının bakış açısından gösterir

 

Geometrik Ölçümler

Acoem'in lazer tabanlı geometri sistemi, kullanıcı dostu olması ve çok yönlülüğü ile karakterize edilir, örneğin:

 

  • Grafik kullanıcı arayüzü, ölçüm ve hizalama işlemi boyunca size rehberlik edecek simgeler ve renk kodlu semboller ile sezgisel ve 3D animasyonludur.
  • Ayar işlemi sırasında hem dikey hem de yatay yönde (X ve Y değerleri) ölçüm ve eşzamanlı canlı ayar sırasındaki canlı değerler.
  • Ölçüm, mikron çözünürlükle sonuçlanır.
  • Ölçüm sonrası değerlendirme, en iyi referansı seçmek için kaydedilmiş ölçüm sonuçlarını işleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu, mümkün olduğunca az düzeltme ile sonuçlanacaktır.

 

 

Ömürboyu garanti

​NXA Ultimate,  sınırlı bir ömür boyu garantiye sahiptir. Daha fazla bilgi için yerel bayinizle iletişime geçin!